İnşaat Malzemesi Fiyatları

Gazbeton – Ytong Fiyatları Kaç Para?

Gazbeton – Ytong Fiyatları ne kadar? Gazbeton – Ytong nedir, özellikleri nelerdir? Satın alırken nelere dikkat edilir? İnşaat malzemesi fiyatları içinde ortalama bir yerde olan bu ürün hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Gazbeton – Ytong Nedir?

Birinci dünya savaşı sonrası oluşan enerji açığı inşaat sektöründe ısı yalıtımı yüksek malzemelerin gerekliliğine dikkat çekiyordu. O yıllarda yapılan çalışmalar sonucu 1923 yılında gazbetonu bulunuyor. Gazbetonu malzemesi endüstriyel olarak ilk üretimini ytongmarkası ile yapılıyor. O yüzdendir ki gazbetonu malzemesi ytongdan ayrılmıyor.

Gazbeton-ytong 1929’da bulunuyor. İsveç patentli olarak dünyaya sunuluyor. Kuvarsit, çimento, su ve alüminyum malzemelerinin bir araya gelmesi gazbeton-ytongu oluşturuyor. Teknolojinin daha az geliştiği dönemlerde gazbeton-ytong fiyatları ile bugün ki gazbeton-ytong fiyatları ile karşılaştırınca arada bariz farklar olduğu görülüyor.

Gelişen dünya ile birlikte iyileştirilen üretim faktörleri gazbeton-ytong fiyatlarını da ekonomik olarak uygun duruma getirdiği görülebiliyor. Doğa dostu olan gazbeton-ytong diğer özellikleri ile de dikkat geçiyor. Bu özellikleri yazımızın devamında sizlerle paylaşıyoruz.

Gazbeton-ytong nedir ve nerelerde kullanılır gibi sorular sıklıkla merak ediliyor. Öncelikle yapı malzemesi olan Gazbeton-ytong ürünü sağladığı faydalar nedeniyle fiyatları insanlar tarafından araştırma konusu oluyor.

Gazbeton-ytong fiyatları inşaat sektörü tarafından yakın takibe alınıyor. Evlerine ilave ısı yalıtımı yaptırmak istemeyen ev alacaklar da gazbeton-ytong fiyatlarına bakıyor. Gazbeton-yton fiyatlarını tuğla fiyatları ile karşılaştırıp yararlarını da göz ününe alınca pek de pahalı durmuyor. Gazbeton-yton fiyatlarına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Şimdi gazbeton-ytong fiyatlarını araştıranların sorduğu başka sorulara yanıt bulalım. Gazbeton-ytong fiyatları? Gazbeton-ytong nedir? Gazbeton-ytong nasıl üretilir? Gazbeton-ytong özellikleri nelerdir? Gazbeton-ytong yararları? Gazbeton-ytong kullanım alanları? Tüm bu soruların ayrıntılı yanıtlarını merak ediyorsnız en doğru adrese geldiğinizden emin olabilirsiniz. Sizler için fiyat listesiyle beraber merak edilen her detayı kaleme aldık.

Gazbeton – ytong Özellikleri ve Yararları

Hem cebinize hem evinize hem de doğaya olan yararlarını özellikleriyle şöyle sıraladık;

 • Hafiftir; yapıları hafifleterek deprem sırasında kolona fazla yük binmesini önüne geçer böyle olunca yapılarınız depremden daha az etkilenir. Hafifliği ile tuğla gibi ağır malzemelerden daha iyi ısı yalıtımı sağlar,
 • Ses yalıtım özelliği olduğu için ayrıca ses yalıtımı yaptırmanıza gerek kalmıyor,
 • A1 sınıfı olduğu için; yanmaz özelliği ile güvenlik sağlar,
 • %80 den fazlası havadan oluştuğu için; kışın sıcak yazın serin oluyor,
 • Nefes alan yapısı özelliğiyle; rutubet oluşumu görülmüyor
 • İnşaat teknolojisinin ürünü olarak sağlamlık testlerinden başarıyla geçiyor,
 • Kolay işlenir olduğu için; kesme, çivi çakma gibi işlemler kolayca yapılıyor,
 • Kuvarsit, su,çimento gibi doğal malzemeler içerdiği için; çevre dostu ve sürdürülebilirdir. Bu özelliği ile çevrecileri mutlu ediyor.
 • Gazbeton-ytong her anlamıyla faydalı oluyor. Gazbeton-ytong fiyatları farklı boyut ve adetlerde kullanımına göre değişiklik gösterebiliyor. Gazbeton-ytong fiyatları diğer ağır yapı malzemeleri ile karşılaştırılınca ek bir masraf çıkarmayacağı için bütçeniz açısından olumlu sonuçlar doğuruyor.
Gazbeton – Ytong Fiyatları
Gazbeton – Ytong Fiyatları

Gazbeton – ytong Nasıl Üretiliyor?

Gazbeton-ytong özellikleri ve sağladığı faydaları yukarıda ayrıntılı olarak ele aldıktan sonra ise en çok merak edilen bir diğer konuya yani nasıl üretildiğine dair detayları da sizler için listeleyelim;

 • Kuvarsit değirmenlerde öğütülerek toz haline getiriliyor,
 • Toz haline gelen kuvarsit, çimento kireç ve su ile yoğrularak harç elde ediliyor,
 • Hava boşluklarının oluşması için bu harca alüminyum tozları ekleniyor,
 • Hazırlanan karışım çelik kalıplara dökülerek kabarması bekleniyor,
 • Kabardıktan sonra belirli bir sertliğe ulaşan gazbeton-ytong çelik teller ile kesiliyor,
 • Kesilen kalıplar sertlik kazandırılmak amacı ile yüksek basınç ve düşük yoğunlukta alanlarda 12 saate kadar bekletiliyor.
 • Bu işlem bittikten sonra gazbeton-ytong paketlenerek alıcılara ulaşmaya hazır duruma geliyor.

Gazbeton-ytong fiyatları boyutlarına göre farklılık gösteriyor. Paletler adet olarak farklılık içerdiği için gazbeton-ytong fiyatları paletlerde değişikliğe uğruyor. Bunun yanında dönemsel olarak da gazbeton-ytong fiyatları değişikliğe uğraya biliyor.

Gazbeton – ytong Kullanım Alanları?

Gazbeton-ytong yalıtım ve ergonomik özellikleriyle kullanım alanları şöyle;

 • Isı yalıtımı yetersiz döşeme ve duvarlarda yalıtım plağı oluyor,
 • Betonarme yapıların dişli döşemelerinde asmolen dolgu malzemesi oluyor,
 • Binaların yapımında,
 • Alışveriş merkezi, fabrikalar gibi büyük yapılarda.

Günümüzde tuğla gibi ağır yapı malzemeleri yerini bu kadar avantaj sağlayan gazbeton-ytonga bırakacağa benziyor. Hitap ettiği sektörlerde merak konusu olan  Gazbeton-ytong fiyatları ile ilgili bilgi almak için aşağıya bırakacağımız gazbeton-ytong fiyatları güncel listesini inceleyebilirisiniz. Ancak fiyatların bazı değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterebileceğini de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Gazbeton – Ytong Fiyatları 

Aşağıda Ytong markasına ait 1 adet gazbeton fiyatı listelenmiştir.

5 lik Gazbeton Ytong 12,80 ₺
7,5 luk Gazbeton Ytong 17,60 ₺
8,5 luk Gazbeton Ytong 19,85 ₺
9 luk Gazbeton Ytong 19,90 ₺
10 luk Gazbeton Ytong 23,00 ₺
12,5 luk Gazbeton Ytong 27,25 ₺
13,5 luk Gazbeton Ytong 29,35 ₺
15 lik Gazbeton Ytong 32,50 ₺
17,5 luk Gazbeton Ytong 37,75 ₺
19 luk Gazbeton Ytong 39,90 ₺
20 lik Gazbeton Ytong 42,00 ₺
22,5 luk Gazbeton Ytong 47,25 ₺
25 lik Gazbeton Ytong 52,50 ₺
27,5 luk Gazbeton Ytong 57,75 ₺
30 luk Gazbeton Ytong 63,00 ₺

Son güncelleme: 25.06.2023

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu