Kuru Yemiş Fiyatları

Kuru Yemiş Fiyatları ne kadar? Özellikleri nelerdir? Satın alırken nelere dikkat edilir? Kuru yemiş fiyatları  hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

KURU YEMİŞ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Kuruyemişler (ağaç yemişleri ve yer fıstığı), doymamış yağ ve diğer biyoaktif bileşikler bakımından zengin kompleks matrislere sahip besleyici yoğun gıdalardır: yüksek kaliteli bitkisel protein, lif, mineraller, tokoferoller, fitosteroller ve fenolik bileşikler içerirler. Eşsiz bileşimleri sayesinde, kabuklu yemişlerin sağlık sonuçlarını faydalı bir şekilde etkilemesi muhtemeldir.

Epidemiyolojik çalışmalar, fındık tüketimini kadınlarda hem cinsiyetlerde hem de diyabette koroner kalp hastalığı ve safra taşı insidansının azalmasıyla ilişkilendirmiştir. Sınırlı kanıtlar ayrıca hipertansiyon, kanser ve iltihaplanma üzerinde faydalı etkileri olduğunu göstermektedir.

Müdahale çalışmaları, sağlıklı beslenme bağlamında bile kuru yemiş alımının kolesterol düşürücü bir etkiye sahip olduğunu ve oksidatif stres, iltihaplanma ve vasküler reaktivite üzerinde yararlı etkilere dair ortaya çıkan kanıtlar olduğunu sürekli olarak göstermektedir. Tansiyon, viseral yağlanma ve metabolik sendrom da kabuklu yemiş tüketiminden olumlu etkileniyor gibi görünmektedir.

Bu nedenle, kabuklu yemişlerin birçok kardiyovasküler risk faktörü üzerinde faydalı bir etkisi olduğu açıktır. Beklentilerin aksine, epidemiyolojik çalışmalar ve klinik araştırmalar, düzenli fındık tüketiminin obeziteye katkıda bulunma olasılığının düşük olduğunu ve hatta kilo vermeye yardımcı olabileceğini göstermektedir. Sağlık endişeleri, çocuklarda nadiren fındık alerjisi görülmesiyle sınırlıdır.

Sonuç olarak, kuru yemişler, sağlıklı diyetlere kolayca dahil edilebilen, geniş kapsamlı kardiyovasküler ve metabolik faydalara sahip, besin açısından zengin gıdalardır.

Kuru Yemiş Sağlığa Faydaları

Çoğu kuru yemiş, proteinle dolu olmasının yanı sıra en azından kalp sağlığına uygun bu maddelerin bir kısmını içerir:

Doymamış yağlar. Nedeni tam olarak belli değil, ancak kuru yemişlerdeki “iyi” yağların – hem tekli doymamış hem de çoklu doymamış yağlar – kötü kolesterol seviyelerini düşürdüğü düşünülüyor.

Omega-3 yağlı asitler. Omega-3 yağ asitlerinin balıklarda bulunduğu iyi bilinmektedir, ancak birçok kuruyemiş de omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir. Omega-3’ler, diğer şeylerin yanı sıra kalp krizine yol açabilecek düzensiz kalp ritimlerini önleyerek kalbinize yardımcı olan sağlıklı yağ asitleridir.

KURU YEMİŞ FİYATLARI 2023

Maç izlerken, dizi veya film izlerken, sohbet esnasında veya tek başınıza çay veya kahve keyfi yaparken… Kuru yemiş tüketmenin çok lezzetli olduğunu biliyoruz. Bu yazı sayesinde siz de aynı zamanda ne kadar sağlıklı olduğunu daha iyi kavradınız. Eee? Kuru yemiş tüketmenizin önünde hiçbir engel kalmadı. Peki kuru yemiş fiyatları ile alakalı detayları merak ediyor musunuz? En uygun kuru yemiş fiyatları ile nereden kuru yemiş satın alınır?

Peki bu harika gıdaların fiyatları ne durumda? Kuru yemiş fiyatları nasıldır? Kuru yemiş fiyatları ile alakalı dikkat etmeniz gereken detaylar nelerdir? En ekonomik kuru yemiş fiyatları ile nereden kuru yemiş satın alınır? Kuru yemiş fiyatları neye göre belirlenir ve kuru yemiş fiyatları bilgisini belirleyen faktörler nelerdir?

En ekonomik kuru yemiş fiyatları ile alakalı bilmeniz gereken detaylar nelerdir?

Çiğ Beyaz Çekirdek
49,00 TL

Tuzlu Beyaz Çekirdek
49,00 TL

Tuzsuz Beyaz Çekirdek
49,00 TL

Külah Mısır Çerezi
49,00 TL

Çubuk Mısır Çerezi
49,00 TL

Tuzsuz Siyah Çekirdek
59,00 TL

Çiğ Siyah Çekirdek
59,00 TL

Tuzlu Siyah Çekirdek
59,00 TL

Gavurga Mısırı
59,00 TL

Ufak Tuzlu Fıstık İçi
65,00 TL

Ufak Çiğ Fıstık İçi
65,00 TL

Ufak Tuzsuz Fıstık İçi
65,00 TL

Kavrulmuş Kabuklu Fıstık
69,00 TL

Soslu Mısır
69,00 TL

Çiğ Kabuklu Fıstık
69,00 TL

Siz de bu kuru yemiş fiyatları ile dilediğiniz alternatiften kuru yemiş satın alabilir. Akşam vakitlerinizi veya spor öncesi tüketerek antrenmanınızı daha verimli hale getirebilirsiniz. Kuru yemiş tüketmemeniz için inanın bize hiçbir neden yok!

Son güncelleme: 12 Aralık 2022

Başa dön tuşu